Království Saúdské Arábie

Kontakt
Pracovní doba
 • Po – Pá 09:00 – 17:00
Napište nám

  user-3

  email-2

  Tel

  Království Saúdské Arábie se rozkládá na Arabském poloostrově, kde zabírá největší rozlohu. Většinu země pokrývají pouště, které tvoří nádherné scenérie z písečných dun a hlubokých údolí, mezi kterými se nachází malé vesničky a oázy, nebo díky optickým iluzím, tzv. fatám morgánám. Hlavním městem je dynamicky se rozvíjející metropole Rijád, která snoubí tradiční architekturu a moderní prvky, reprezentované například luxusním mrakodrapem Al-Mamlaka Tower, přezdívaným „Otvírák“. Druhé největší město Džidda je známé svými obchodními centry, restauracemi a nádhernými plážovými resorty. Přibližně 32 % z 29 milionů obyvatel země je tvořeno zahraničními pracovníky. Každé saúdskoarabské město nabízí své jedinečné kouzlo, které je spojením moderně se rozvíjející země a exotického orientu.

  Saúdský trh zdravotní péče je považován za jeden z nejmodernějších v regionu. 80 % zdravotnického personálu tvoří cizinci.

  Údaje Hodnota
  Rozloha 2 149 690 km2 (27x větší než ČR)
  Hlavní město Rijád
  Hlava státu Král Salman bin Abdulaziz Al Saud
  Celkový HDP 748,5 mld. USD
  Počet obyvatel 28,83 mil.
  z toho % cizinci 32 %
  Počet nemocničních lůžek 2,2 lůžka/1 000 obyvatel
  Průměrný věk dožití 75 let
  Zajímavosti
  • V roce 2013 byla v Džiddě, druhém největším městě, zahájena stavba budovy Kingdom Tower, která bude po dostavení v roce 2019 měřit více než kilometr, a stane se tak nejvyšší budovou světa.
  • Saúdská Arábie je největší zemí bez řeky.
  • Sidewalk skiing je velice populární aktivita, během níž řidič na veřejné silnici převrátí automobil na jednu stranu, pokračuje v jízdě po dvou bočních kolech a poté vyleze na střechu. „Nejpůsobivější“ je, pokud řidič stojící na střeše vozu zvládne auto převracet z jedné strany na druhou při jízdě.
  Aktuální pracovní nabídky v Království Saúdské Arábie

  Konzultant – Urgentní příjem

  Čistá měsíční mzda od: 230 000 Kč

  Konzultant – Nefrologie

  Čistá měsíční mzda od: 230 000 Kč

  Konzultant – Rehabilitace

  Čistá měsíční mzda od: 230 000 Kč

  Vedoucí fyzioterapeut/ka

  Čistá měsíční mzda od: 85 000 CZK