Království Saúdské Arábie

Kontakt
Pracovní doba
  • clockPo – Pá 09:00 – 17:00
Napište nám
user-3
email-2
Tel

Království Saúdské Arábie se rozkládá na Arabském poloostrově, kde zabírá největší rozlohu. Většinu země pokrývají pouště, které tvoří nádherné scenérie z písečných dun a hlubokých údolí, mezi kterými se nachází malé vesničky a oázy, nebo díky optickým iluzím, tzv. fatám morgánám. Hlavním městem je dynamicky se rozvíjející metropole Rijád, která snoubí tradiční architekturu a moderní prvky, reprezentované například luxusním mrakodrapem Al-Mamlaka Tower, přezdívaným „Otvírák“. Druhé největší město Džidda je známé svými obchodními centry, restauracemi a nádhernými plážovými resorty. Přibližně 32 % z 29 milionů obyvatel země je tvořeno zahraničními pracovníky. Každé saúdskoarabské město nabízí své jedinečné kouzlo, které je spojením moderně se rozvíjející země a exotického orientu.

Saúdský trh zdravotní péče je považován za jeden z nejmodernějších v regionu. 80 % zdravotnického personálu tvoří cizinci.

Údaje Hodnota
Rozloha 2 149 690 km2 (27x větší než ČR)
Hlavní město Rijád
Hlava státu Král Salman bin Abdulaziz Al Saud
Celkový HDP 748,5 mld. USD
Počet obyvatel 28,83 mil.
z toho % cizinci 32 %
Počet nemocničních lůžek 2,2 lůžka/1 000 obyvatel
Průměrný věk dožití 75 let
Zajímavosti
  • V roce 2013 byla v Džiddě, druhém největším městě, zahájena stavba budovy Kingdom Tower, která bude po dostavení v roce 2019 měřit více než kilometr, a stane se tak nejvyšší budovou světa.
  • Saúdská Arábie je největší zemí bez řeky.
  • Sidewalk skiing je velice populární aktivita, během níž řidič na veřejné silnici převrátí automobil na jednu stranu, pokračuje v jízdě po dvou bočních kolech a poté vyleze na střechu. „Nejpůsobivější“ je, pokud řidič stojící na střeše vozu zvládne auto převracet z jedné strany na druhou při jízdě.
Aktuální pracovní nabídky v Království Saúdské Arábie

Konzultant – Urgentní příjem

Čistá měsíční mzda od: 230 000 Kč

Konzultant – Nefrologie

Čistá měsíční mzda od: 230 000 Kč

Konzultant – Rehabilitace

Čistá měsíční mzda od: 230 000 Kč