FAQ

Kontakt
Pracovní doba
  • Po – Pá 09:00 – 17:00
Napište nám

    user-3

    email-2

    Tel

    1. Za jak dlouho můžu s vámi odcestovat za prací do zahraničí?

    Délka procesu vycestování do zahraničí se odvíjí od toho, zda splňujete všechna kritéria našich partnerských nemocnic (praxe, vzdělání, znalost angličtiny atd.). Standardně proces trvá 3-4 měsíce od získání nabídky práce. Bližší informace k možnostem vycestování vám rádi poskytneme na základě individuálního rozboru Vašeho profesního profilu.

    2. Je nějaká věková hranice pro získání práce v zahraničí?

    Zahraniční nemocnice preferují kandidáty mezi 23 – 50 let věku a s fyzickou kondicí, která umožňuje bezproblémovou adaptaci v zahraniční destinaci. Výjimky jsou možné s ohledem na konkrétní pracovní profil, bližší informace vám ochotně sdělí naši konzultanti.

    3. Mohu odjet bez praxe?

    Zahraniční zaměstnavatelé vyžadují u nelékařských profesí praxi v minimální délce 1,5 – 2 roky, která se zpravidla počítá z posledního období. Pro lékaře se délka praxe počítá až po získání atestace v příslušném oboru a obecně lze říci, že čím je praxe delší, tím lépe. Bližší informace k možnostem vycestování vám rádi poskytneme na základě individuálního rozboru Vašeho profesního profilu.

    4. Kolik si mohu vydělat?

    Přesnou výši mzdy u jednotlivých zaměstnavatelů vám sdělíme během nezávazné osobní či telefonické konzultace. Dá se však říci, že si během roku vyděláte určitě 1 000 000 Kč.  Konzultace jsou bezplatné.

    5. Je možné vycestovat i s rodinou?

    Možnost vycestovat s rodinou se odvíjí od příslušné destinace a pozice, o kterou se kandidát uchází. Zdravotní sestry/fyzioterapeuti mají obvykle kontrakt, který nezahrnuje a finančně nepokrývá pobyt celé rodiny. Rodina Vás však může navštěvovat. Například ale vedoucí pozice nebo lékaři mohou cestovat na tzv. „family contract“, který jim umožňuje žít v zemi s celou rodinou, jejímž členům navíc zaměstnavatel hradí či přispívá na část životních nákladů.

    6. Již delší dobu nepracuji ve zdravotnictví, mám šanci získat práci v zahraničí?

    Aby se kandidát mohl ucházet o práci v zahraničních zdravotnických zařízeních, je potřeba mít praxi z posledních 2 let ve zdravotnickém oboru. Bližší informace vám rádi poskytneme na základě individuálního rozboru Vašeho profesního profilu.

    7. Mohu vycestovat s kamarádem/partnerem, který je také zdravotník?

    Ano, je to možné. Umístění ve stejné partnerské nemocnici však nemůžeme garantovat, neboť se odvíjí od pracovního profilu obou kandidátů, aktuální poptávky ze zahraničí, úspěšného složení pracovního pohovoru oběma kandidáty, případně dalších kritérií.

    8. Nabízíte práci i nezdravotníkům?

    Ne, aktuálně zprostředkováváme práci pouze z oboru zdravotnictví. Zahraniční partnerské nemocnice přitom nepoptávají sanitáře či ošetřovatelské asistenty.

    9. Je Saúdská Arábie pro ženy bezpečná?

    Ano! Saúdská Arábie prochází mnoha změnami a s tím souvisí také postavení žen ve společnosti. Ženy už například mohou řídit auta nebo dokonce skládat pilotní zkoušky. V každém případě je tato země pro ženy zcela bezpečná a spousta našich kandidátek říká, že se v Saúdské Arábii cítí bezpečněji než v evropských městech.

    10. Mohu získat práci v zahraničí v jakémkoliv oboru?

    Zahraniční zaměstnavatelé poptávají téměř všechny zdravotnické obory, pouze s několika málo výjimkami, které tvoří např. psychiatrie, sanitář, ošetřovatelský asistent.

    11. Je nutné vyřizovat si práci přes agenturu? Nezvládnu to sám/sama?

    Všechny partnerské nemocnice důkladně prověřujeme a osobně každoročně navštěvujeme. Za zprostředkování práce kandidát neplatí a zároveň má jistotu, že partnerská nemocnice je pečlivě prověřená. Dalším faktem je, že země jako Spojené Arabské Emiráty, Katar, Bahrajn nebo Saudská Arábie jsou velmi byrokratické a systém pro získání práce a licence je opravdu velmi složitý a skládá se z mnoha na sebe navazujících kroků. Náš tým konzultantů je profesionálně vyškolený tak, aby Vás procesem provedl v co nejkratším čase, a zároveň jste měli jistotu, že všechny dokumenty jsou v pořádku a vy úspěšně získáte víza či po příletu místní licenci.

    12. Kolik zaplatím za zprostředkování práce?

    Zprostředkování práce je zcela zdarma, stejně jako naše konzultace a asistence. Kandidát hradí pouze případné administrativní poplatky, které se mohou lišit dle destinace a dle rozsahu využitých služeb.

    13. Je možné získat práci jako zdravotní sestra na ARO/JIP s ukončeným vzděláním zdravotnický záchranář?

    Bohužel ne. Je nutné mít ukončení vzdělání v oboru ošetřovatelství a mít praxi jako sestra u lůžka v délce min. 2 roky.